01:21

Lepsza strona internetu, czyli Squla.pl

Dzień Dobry Kochani !

Mamy XXI wiek. Używanie telefonów, tabletów i laptopów wraz z internetem jest czymś zupełnie normalnym. Nie ukryjemy tego, że w tych czasach życie bez internetu jest jak bez ręki , przeglądanie stron internetowych, szukanie przepisów, nawet czytanie książek na urządzeniach połączonych z internetem jest dla Nas czymś normalnym. Dzieci bacznie się nam przyglądają i biorą z Nas przykład. Chcą zobaczyć jak obsługuję się dane urządzenie, a my na to pozwalamy, więc róbmy to z głową.


Mój syn obsługę smartphone opanował do perfekcji, dzięki bajką edukacyjnym szybko nauczył się kolorów, liczyć po polsku jak i po angielsku.
Od jakiegoś czasu bardzo zainteresowała mnie platforma Squla.pl, którą często widzę w reklamach telewizyjnych i znam z pozytywnych opinii od przyjaciółek.

Wiadomo nie od dziś, że dzieci najlepiej przyswajają wiedzę poprzez zabawę. Niektórzy nauczyciele nie zdają sobie z tego sprawy, że im ciekawiej przedstawiony materiał, tym dzieci są bardziej nim zaciekawione i mają większą radość z nauki.


Bez wątpienia, decyzja o tym, kiedy dziecku pokażemy wirtualny świat, zależy od rodzica, jedni robią to wcześniej inni później, ważne by robić to razem !
Squla to nowoczesna platforma edukacyjna, która pomaga rozwijać dziecku talenty i zainteresowania. Sprawia, że dzieci, które nie mają zbyt dużego pociągu do nauki, poprzez zabawę z radością pozytywnie do niej podchodzą.

 • Interaktywne gry, quizy i filmy edukacyjne zachęcają do samodzielnej i systematycznej nauki.
 • Zawiera ponad 50 000 quizów i zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka.
 • Obejmuje program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych 1-6 oraz edukacji przedszkolnej.
 • Jest zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018.
 • Jest dostosowana do wielu urządzeń - w ramach jednego konta możesz z niej korzystać na komputerze, tablecie oraz smartphonie.
Mój syn powoli wchodzi w wiek przedszkolny, bardzo lubi wszelkiego rodzaju gry jak i również quizy edukacyjne. Wygląd strony również bardzo przypadł mu do gustu jak i łatwość z jaką wykonuje różnorodne zadania. Dzięki temu , że zadania są tak dobrze dostosowane do wieku dziecka, nie zniechęca się ono do nauki.
Po co dawać dziecku grac w bezsensowne gry, jak to własnie w Squla Nasze dzieci znajdą idealny sposób na nudę!


Dzięki poprawnie wykonanym zadaniom, dziecko otrzymuję wirtualne monety. Po tym jak dziecko uzbiera ich odpowiednią ilość może wymienić je na prawdziwe nagrody! Moim zdaniem to wspaniały pomysł, aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do nauki i wykonywania zadań. Nagrody wymieniamy w sklepiku, który jest prowadzony przez portal. Ja osobiście nie mogę powiedzieć złego słowa na temat platformy. Gdy moja córka śpi, a ja jestem pogrążona w przygotowywaniu obiadu dla całęj rodziny, mój syn właśnie w Squla przyjemnie spędza czas poprzez naukę, bacznie przyglądam się jego postępom, a on jest zadowolony gdy chwalę go za idealnie wykonane zadanie. Mam dwie przyjaciółki, które również korzystają z platformy i opinia jest pozytywna, dzieci chętnie zasiadają do komputerów i uczą się. Z dnia na dzień widoczne są postępy!Jak najbardziej Kochani polecam Wam Squla - nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta! Dzieci dobrze radzą sobie z przyswajaniem materiałów, który łatwiej wchodzi im do głowy.
Nauka i zabawa w jednym to najlepsze powiązanie!!

14 komentarzy:

 1. Nie mam dziecka w takim wieku w którym mogło by korzystać z tej platformy, ale może za kilka lat skorzystamy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. znam tą platforme - podoba mi się w niej to że możemy, jako rodzice, sprawdzac postępy dziecka i nagradzać je

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta platforma I jej funkcjonalność. Dzieci mogą się z niej dużo nauczyć

  OdpowiedzUsuń
 4. myślę, że to ciekawa sprawa, może tez zainteresuje to mojego syna

  OdpowiedzUsuń
 5. Znamy bardzo lubimy i nie raz korzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się ta aplikacja i jestem za takimi rozwiązaniami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię tą platformę. Trafiłam na nią w zeszłym roku - widziałam nawet chyba reklamy w telewizji. Mojemu synkowi tak się spodobało korzystanie z niej, że wykupiłam abonament. Dzięki niej uczy się nawet o tym nie wiedząc - ma dużo lepsze wyniki w nauce. Polecam ją każdemu z rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hania jest zachwycona ta platformą i wyniki w szkole tż są dużo lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdy Martynka bedzie w wieku szkolnym to na pewno skorzystamy.

  OdpowiedzUsuń
 10. fajna platforma, dla dzieci zabawa a jednoczesnia nauka w jednym. Uwielbiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Oj wszędzie o tej platformie :D Jak nasz kuzyn podrośnie, to może mu ją wykupimy :)

  OdpowiedzUsuń
 12. coraz głośniej o tej platformie, ale to dobrze. nauka poprzez zabawę. tylko szkoda, że to dalej jest kwestia tego, że dziecko siedzi przy kompie, ale takie mamy czasy. już wolę aby dziecko się uczyło przez kompa aniżeli całymi dniami siedzialo i grało ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo Ciekawa platforma, ostatnio miałam możliwość wypróbowania jej z synkiem.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe rozwiązanie do nauki w domu :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger