02:17

Maski antysmogowe dla dzieci i dorosłych - Dlaczego warto je używać?

Dzień dobry Kochani !

Polska jest na pierwszym miejscu w Europie, jeśli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Szczególnie dramatyczna sytuacja jest w sezonie grzewczym, kiedy do zanieczyszczeń komunikacyjnych, dochodzą te z domowych kotłowni.
Na problemy z układem oddechowym najczęściej zaczynamy się uskarżać dopiero wtedy, kiedy pojawią się uporczywy kaszel, ból, katar lub problemy z oddychaniem. Z reguły nie uzmysławiamy sobie natomiast tego, że codzienna ochrona płuc i oskrzeli może pomóc zapobiec podobnym problemom w przyszłości. Wiele z nas patrzy z rozbawieniem i brakiem zrozumienia na maski, które zakładają m.in. Japończycy, gdy tylko przekroczą próg domu i wyjdą na ulicę. Dlaczego warto zainteresować się tym tematem? Czego większość z nas jeszcze nie wie?


Co to jest smog?

Mgła zmieszana z dymem, czyli wszelkimi zanieczyszczeniami spalinowymi i przemysłowymi to smog. W wielkomiejskich środowiskach jest bardzo widoczny. Unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia tworzą nienaturalne zjawisko atmosferyczne. W jego skład mogą wchodzić różne związki chemiczne takie jak tlenek siarki, tlenek węgla, sadza, aldehydy czy ozon. Substancje te mogą stworzyć razem mieszankę, szkodliwą dla naszego zdrowia. A przecież musimy czymś oddychać, więc bez względu na wszystko trujemy się zanieczyszczonym powietrzem każdego dnia.Dlaczego warto używać masek antysmogowych?

Wdychanie SMOGU jest porównywalne do palenia papierosów. Dziennie lub rocznie wdychając zanieczyszczone powietrze „wypalamy”, w największych polskich miastach ponad 10 dziennie i ponad 3,6 tysiąca rocznie. Szkodliwości papierosów chyba nikomu nie trzeba udowadniać, a weźmy pod uwagę fakt, że oprócz tych tysięcy papierosów wdychamy jeszcze mnóstwo innych zanieczyszczeń, które tylko pogarszają zdrowie.
 W rankingu 50 najbardziej zanieczyszczonych miast UE aż 33 są z Polski.
Kochani powinniśmy być świadomi jakie zagrożenie niesie za sobą wdychanie smogu,a zwłaszcza przez małe dzieci. Ja na szczęście z wielkiego miasta przeprowadziłam się wreszcie na wieś, chociaż powiem Wam że i tu w okresie zimowym przydają się maski antysmogowe, które bez problemu znajdziecie w sklepie Miamed.MIELIŚCIE STYCZNOŚĆ Z MASKAMI ANTYSMOGOWYMI? PODOBAJĄ SIĘ WAM? A MOŻE SAMI NOSICIE BĄDŹ CHCECIE NOSIĆ TAKIE MASKI? 

16 komentarzy:

 1. Świetny artykuł. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny artykuł. Polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mieszkam na wsi, więc omija mnie smog.

  OdpowiedzUsuń
 4. Będziemy wyglądać jak Chińczycy :D Chociaż osoby mieszkające zwłaszcza na Śląsku powinni o tym pomyśleć. Mam to szczęście, że mieszkam na wsi <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja noszę maskę w pracy. Co prawda nie smogowa, a medyczna, ale po wyjściu z pracy nie chciałabym czegoś takiego zakładać. Niektórym osobom byłoby ciężko się przyzwyczaić, bo na początku jest wrażenie "mniejszego dostępu do powietrza".

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie racja, a nawet nie wiedziałam, że są już w takich fajnych wzorach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie super wzory fajnie że ktoś nawet o dzieciach pomyślał.

  OdpowiedzUsuń
 8. Problem robi się coraz trudniejszy do zniesienia. Ja na szczęście nie mieszkam w wielkim mieście, ale mimo wszystko jak najczęściej staram się spędzać czas na łonie i z dala od zgiełku 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. W miastach gdzie poziom smogu jest wysoki warto w taki maseczki sie zaopatrzec :)

  OdpowiedzUsuń
 10. W moim mieście gołym okiem nie widać tego problemu, ale zapewne i tak nas dotyczy. Jeszcze trochę i takie maseczki będą powszechnym widokiem.

  OdpowiedzUsuń
 11. W Krakowie sporo osób je nosi w okresie jesienno-zimowym.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dlatego cieszę się, że mieszkam na wsi :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie mieszkam w dużym mieści, ale i tak stan powietrza jest tragiczny. Taka maska to bardzo dobre rozwiązanie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Smog jest wszedzie.a niestety najczęściej doskwiera na wsi podczas zimowego sezonu

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne rozwiązanie! Szczególnie w takich miastach jak Krakow..

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger