11:21

Nauka poprzez zabawę - Świnka Peepa

Świnka Peppa to energiczna i ciekawa świata bohaterka popularnej kreskówki dla dzieci. Jej przygody opowiedziane w krótkich, pięciominutowych odcinkach podbiły serca młodych widzów w aż 180 krajach. Wesoła Peppa uczy dzieci kreatywności i niecodziennego podejścia do codziennych problemów. Kochamy małą zabawną świnkę, tak więc dziś chciałabym Wam przedstawić kilka propozycji książkowych od Wydawnictwa Media Service Zawada.
Świnka Peppa PRZYCZEP MAGNES Wesoła wycieczka


Sami zobaczcie jaka ta książeczką jest wyjątkowa. Moje dzieci były wniebowzięte, iż mogą uczestniczyć w tworzeniu ilustracji, dzięki dołączonym magnesom.
Książeczka posiada osiem magnesów przedstawiających bohaterów bajki: Świnka Peppa, Georg Świnka, Suzy Owca, Edmund Słoń, Zoe Zebra, Candy Kot, Pedro Kucyk i Dany Pies.
 W bardzo ciekawy sposób łączy zabawę z nauką i zmusza dzieci do myślenia, a to mi się w niej bardzo podoba. Lektura zawiera w czerwonym dymku polecenia, które pod powiadają ile i gdzie ułożyć magnesów. Ten egzemplarz kupił mnie tym, że spełnia wiele funkcji, jest idealna jako czytanka, pozwala Naszym dzieciom na kreatywna zabawę, świetnie sprawdza umiejętność słuchania ze zrozumieniem u dziecka oraz logiczne myślenie, pobudza kreatywność, pomaga dziecku w nauce liczenia, poznawania nowych pojęć, rozróżniania. Jeśli moje wybredne maluszki pokochały książeczkę, Wasze również będą zadowolone. 
Zdecydowanie polecam :)Świnka Peppa Kocham naklejać 2 (teczka, plansza i 125 naklejek)Moim zdaniem tego typu teczki to idealne zagospodarowanie czasu dzieci jesienne długie wieczory, które niestety pewnie niedługo nadejdą. Książeczka utrzymana jest w przyjemnej dla oka kolorystyce służy nie tylko jako wyklejanka naklejkami, ale również jako książeczka do czytania. Dzięki temu, iż posiada twarde strony, nie zniszczy się tak szybko. Niektóre słowa w opowiadaniu takie jak 'Peppa, mama Świnka, owoce i inne' zostały zastąpione obrazkami w miejsce których, należy wkleić odpowiednią naklejką z arkusza. Bardzo zaskakujące jest iż naklejki są wielokrotnego użytku, dzięki czemu dzieci spokojnie mogą ćwiczyć naukę równego przyklejania ! Jako mama bardzo polecam !Książeczka z półeczki - Bezludna wyspa

Książeczka jest formatu nietypowego, trochę większa i szersza niż zeszyt A5. Bardzo kolorowa, strony są ze śliskiego papieru. 
W każdej z serii książeczek znajduję się inna historia, my jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami historii ,, Bezludna wyspa ". W każdej z książeczek na początku znajdziemy zadanie, aby wyszukać różnice między dwoma obrazkami, następnie zostają przedstawione postacie.
Ilustrację są piękne jak i w innych książeczkach ze Świnką Peppą. Strony są tak skonstruowane, że po jednej stronie jest dość duży tekst z przyjemną dla oka czcionką , a po drugiej obrazek, który przyciąga uwagę dziecka. 
Nie mogę się niczego  przyczepić, ponieważ moje dzieci z ciekawością słuchają opowieści.

Książeczka z serii Pewnego razu.. - Królewna Śnieżka
Książeczka twardostronnicowa o przygodach Świnki Peppy.  Skrywa w sobie mnóstwo pozytywnych ilustracji od samego patrzenia się uśmiecham. Opowieść jest tak bardzo ciekawa, że córeczka już od 3 dni przynosi mi Peppę do czytania :)


Podsumowując książeczki ze Świnką Peppą przyniosły Nam wszystkim wiele radości, zwłaszcza podczas zabaw i wykonywania zadań . Jako mama polecam szczerze !


Czy Wasze dzieci również Kochają Świnkę Peppe?
Pozdrawiam Ciepło :)

10 komentarzy:

 1. U nas pepa się nie przyjeła. Wpaniesz i do mnie? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka uwielbia tę bajkę. Również mamy tę teczkę z naklejkami - jest świetna. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł na zabawę z dzieckiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świnka Peppa podbiła i serca moich dzieci :) Lubię takie rozwiązania gdzie dziecko się bawi i uczy :) W ten sposób pozytywnie spędza czas a ulubieni bohaterzy bajek są nie tylko na ekranach telewizorów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach świnka Peppa to moje całe dzieciństwo, kochałam tą bajkę

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama uwielbiałam świnkę Peppę i mój brat również!

  OdpowiedzUsuń
 7. Etap świnki peppy już za nami ale doskonale znam tę moc... ;-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger