02:19

Kieszonkowy nebulizator idealny dla każdej mamy - DiagnosticNa rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo różnych inhalatorów. Jednak podjęcie decyzji, co do zakupu nie jest, jakby mogło się wydawać, takie łatwe, sama już trzy razy zmieniałam inhalator. Często kupując urządzenie działamy pod wpływem impulsu – zmusza nas do tego nagła choroba dziecka oraz konieczność szybkiego działania. W takim przypadku warto nebulizator wypożyczyć z apteki, a kupić np. przez internet w sklepie medycznym, odpowiedni sprzęt dla nas i naszego dziecka - będzie znacznie taniej niż w aptece stacjonarnej, w której nie mamy za dużego wyboru.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze nebulizatora? 5 najważniejszych zasad : 

1. Wielkość wytwarzanych przez urządzenie cząsteczek,od których zależy miejsce wchłonięcia się leku:


> 8 μm – wchłanianie w górnych drogach oddechowych np. nosie, gardle.
5 - 8 μm – wchłanianie w tchawicy i dużych oskrzelach.
2 - 5 μm – wchłanianie w oskrzelach i oskrzelikach.
0,5 - 3 μm - wchłanianie w pęcherzykach płucnych.


2.Wartość MMAD - średnia wielkość cząstek w aerozolu - powinna być w przedziale 1-5 µm (takie docierają do płuc, większe osadzają się w nosie i gardle, mniejsze są wydychane) 

3.Frakcja respirabilna. Warto wybrać nebulizator, gdzie ta wartość wynosi co najmniej 70% (nie zawsze tę informację znajdziemy na opakowaniu czy w ulotce, dlatego koniecznie dopytajmy o ten parametr podczas zakupu producenta/dystrybutora.

4.Poziom głośności kompresoraZaleca się, aby poziom głośności kompresora był niższy niż 60 dBA.

5. Średnia prędkość nebulizacji - szczególnie ważna w przypadku dzieciaków, które nie lubią długo siedzieć w miejscu. Jeśli średnia prędkość wynosi 0.3ml/min to oznacza, że jedną ampułkę soli fizjologicznej (2 ml) będziemy inhalować przez niespełna 7 minut.
Moja opinia na temat urządzenia:


Kochani,dziś chciałabym Wam przedstawić inhalator, który dosłownie powalił mnie na kolana.
Na samym początku nie ukrywam, że podchodziłam do niego z małym dystansem, ponieważ jak takie małe urządzenie może spełniać Nasze oczekiwania. Inhalator kojarzymy sobie od zawsze ze sporych rozmiarów urządzeniem które stoi w jednym miejscu podłączone do kontaktu i z niekomfortowym wężykiem, który ciągle się plącze :).
Nie miałam pojęcia, że tak dopracowany nebulizator istnieje. 

Tekturowe pudełeczko skrywało w środku oczywiście inhalator, maseczki, ustnik,kabel zasilający, wygodną malutką torbę, oraz cztery baterie.
Poręczny,wygodny, lekki, doskonały do zabrania w podróż, taki inhalator można mieć zawsze przy sobie.
 . Idealnie mieści się w pokrowcu,który mamy dołączony do zestawu, uwielbiam takie rozwiązania, w których nie muszę zbierać niepotrzebnych pudeł w szafie.
Inhalator ma bardzo wiele zalet, gdy porównamy go ze standardowymi nebulizatorami. 
Podczas inhalacji praktycznie nie słyszymy żadnego dźwięku, dzięki temu, iż jest tak cichy idealnie sprawdzi się u mniejszych dzieci,które boją się inhalacji poprzez hałas, ułatwia również sprawę ponieważ możemy inhalować dziecko przez sen :)
Oczywiście dodatkowym tutaj plusem mamy to, że posiada dwa rodzaje zasilania baterie, bądź podłączenie do zasilacza.
Nebulizator jest bezprzewodowy, moja trzyletnia córeczka chętnie używa go sama i nie sprawia jej to najmniejszego problemu, dzieci nie muszą również siedzieć w jednym miejscu co korzystnie wpływa na chęć inhalacji. Pojemnik na płyn posiada uszczelki, dzięki którym płyn nie ma możliwości wylania się.

To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku aktywnych rodzin. U nas zimą i jesienią jest bardzo często używany, nawet profilaktycznie. Inhalacja z soli fizjologicznej pozwala szybko pozbyć się drobnych infekcji i oczyścić drogi oddechowe. To mobilne urządzenie, lekkie, ciche i poręczne, a do tego łatwe w obsłudze i o dobrych parametrach technicznych. 
Gdy tylko weszliśmy w posiadania powyższego inhalatora, stary głośny, o większych rozmiarach poszedł w odstawkę. Nebulizacja jest teraz nie karą, tylko czystą przyjemnością dzięki czemu zapobiegamy dalszym infekcją.

Inhalator PRO Mesh Diagnostic
 • bardzo cichy
 • do stosowania z prawie wszystkimi lekami do nebulizacji (oprócz Nebu-Dose Hialuronic® i Nebu Dose Hipertonic )
 • wielkość cząsteczki – 3,8 μm
 • szybkość nebulizacji: 0,25 ml/min
 • mega lekki – tylko 98g
 • działa na baterie i z zasilaczem
 • zasilacz i maski do inhalacji w zestawie
 • gwarancja DOOR-TO-DOOR
Inhalacje są najlepszą metodą walki z chorobami układu oddechowego. Lek działa bezpośrednio w epicentrum zmian, a dobrana dawka (zwykle niższa niż w przypadku leku doustnego) nie powoduje efektów ubocznych. Najczęściej nebulizacje stosowane są do walki z:
• przeziębieniem,
• alergią,
• astmą oskrzelową,
• zapaleniem oskrzeli,
• zapaleniem płuc,
• zakażeniami górnych dróg oddechowych,
• chorobami dolnych dróg oddechowych,
• w profilaktyce pneumocystozy u chorych z grupy ryzyka,
• mukowiscydozą.Producentem inhalatora jest polski producent Diagnostic, nebulizator siateczkowy możecie zakupić w sklepie online - KLIK.

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajna sprawa. My mamy taki ogromny domowy. W sumie nie było czasu na zastanawianie się i wybieranie, bo musieliśmy szybko kupić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale czad :D Fajnie, że takie urządzenia są już tak projektowane, by były małe i poręczne. To pewnie dużo pomaga :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie urządzenie zawsze warto mieć w domu. Dzięki niewielkim rozmiarom można je wszędzie ze sobą zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo poręczny i przydatny gadget :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry artykuł. Wypróbuje wasze porady. Polecam stosowć Inhalatory membranowe. Bardzo dobrze leczą zatoki i astmę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger