10:50

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka dziecięcego?Wózek to jeden z najtrudniejszych elementów wyprawki, jakie przychodzi wybrać świeżo upieczonym rodzicom. Przy pierwszym dziecku trudno zdecydować się, które parametry mogą być dla nas i dla dziecka najważniejsze. Rynek oferuje bardzo duży przekrój modeli, co dodatkowo nie ułatwia decyzji. Poza tym dobrej jakości wózki potrafią kosztować zawrotne pieniądze, dlatego przed zakupem warto dobrze przemyśleć sprawę.Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka?
1.Waga.
Rozsądnie jest w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na wagę wózka, ciężkie są nieporęczne i mało funkcjonalne, ciężko zapakować taki wózek do autobusu, bądź mieszkając w bloku wchodzić z nim po schodach . Nie ukrywam również, że lekki wózek niestabilnie się prowadza, musi posiadać swoją odpowiednią wagę, aby konstrukcja była mocna.
2. Koła.
Do miasta najczęściej wybieramy małe piankowe ,skrętne koła, gdzie mamy wszędzie pełno twardych i równych chodników , lecz gdy mieszkamy na wsi i marzą Nam się dłuższe wyprawy po piaszczystych polnych drogach, gdzie jest natrafimy na nierówności idealnie sprawdza się koła pompowane. Dodatkową zaletą pompowanych kół jest to, że amortyzują dziecko przed nadmierną podatnością na wstrząsy na nierównych terenach.
3. Wielkość i funkcjonalność.
Spacerówkę wybieramy według wieku i wielkości dziecka, aby mogło wygodnie z niej korzystać i czuć się komfortowo. Siedzisko powinno rozkładać się na płasko i być szerokie, co umożliwi dziecku wygodę, a także będzie miało miejsce na zabawki. Budka powinna być głęboka i zapewniać miejsce wokół dziecka, a nie opierać się na jego głowie. Podnóżek najlepiej, gdy jest regulowany. Pasy bezpieczeństwa są obowiązkiem i należy zwrócić uwagę na ich zapisania, aby dziecko samo ich nie odpięło i nie wypadło podczas jazdy. Wysoko powinna też być umiejscowiona raczka do pchania, aby nie trzeba było się schylać i dodatkowo męczyć. Wózek powinien łatwo się składać i zajmować mało miejsca.
4.Rączka.
Regulowana rączka to bardzo duże udogodnienie, każdy może wygodnie prowadzić wózek z dostosowaną rączką do swojego wzrostu. Rączka powinna być wykonana z materiału, który nie reaguje na spore różnice temperatury. Świetnie sprawdzi się skórzana lub wyściełana pianką.
5.Dno wózka.
Plastikowe jest lekkie, jednak praktyczniejsze jest styropianowe lub drewniane, ponieważ zapewniają dużo lepszą izolację przed zimnem.
Dno powinno być równe i stabilne. Dużym atutem jest możliwość regulacji. Niektóre modele wózków mają specjalny system wentylowania, dzięki czemu spód wózka oddycha, zapewniając dostęp świeżego powietrza, jednak maluchowi nie jest zimno.

6.Hamulce.
Muszą być niezawodne. Podczas zakupów dokładnie się im przyjrzyj i sprawdź, czy działają. W zależności od modelu mogą być ulokowane przy rączce lub kółkach. Zgodnie z normą europejską w wózkach z przekładaną rączką hamulec powinien być po obydwu stronach.

Zakup wózka dziecięcego to spore wyzwanie dla większości młodych rodziców, zwłaszcza gdy hurtownia z wózkami dla dzieci oferuję Nam naprawdę bogatą ofertę . Oczywiście nie możemy się kierować tylko wyglądem, najważniejsze jest to aby wózek był wygodny i komfortowy dla Naszego maluszka oraz dla Nas rodziców.

4 komentarze:

 1. Wózek to dosyć ,,poważny" zakup i warto zrobić to mądrze :D Fajne praktyczne porady :) A najlepiej furę kupować osobiście

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze kilka miesięcy i będę stać przed trudnym wyborem wózka ;D Każda rada się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. widzę, że moje niezawodne tako dalga lift pojawiło się na zdjęciu, kocham ten wózek, nie mogę się z nim rozstać (chociaż dziecko już nim nie jeździ) to po prostu nie mogę się z nim pożegnać :( taka jestem sentymentalna ;)
  rodzice niestety często zwracają na design wózka a nie na wygodę :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger