09:11

Elementarze pięciolatka - Wydawnictwo AksjomatKsiążeczki aktywizujące są w Naszym domu bardzo popularne, bardzo często sięgamy po nie podczas niepogody, gdy wyjście na dwór jest niemożliwe, a dzieciaczki się nudzą.
Spędzamy przy nich bardzo przyjemnie czas, ucząc się poprzez zabawę.
W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam przedstawić dwa elementarze pięciolatka, które dostępne są na stronie Wydawnictwa Aksjomat.
Kochamy rysować, malować, naklejać, a poniższe książeczki wypełnione są właśnie tym co najbardziej lubimy :)


Elementarz 5-latka. Świat przedszkolaka

  Pozycja ta jest świetnym sposobem na poznawanie przez dzieci świata, a także na pierwszą, domowo- przedszkolną edukację w sposób niezwykle ciekawy i przystępny. Dziecko uczy się bawiąc, a tym samym ma niezwykłą łatwość zdobywania i opanowywania nowych umiejętności i zapamiętywania nowo odkrytych wiadomości. Propozycje zawarte w książce są niezwykle zróżnicowane, Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Elementarz jest bardzo przyjemny,kolorowy,dzięki temu dziecko z przyjemnością po niego sięga. Zawiera 128 stron, w czym dodatkowo 4 strony wypełnione naklejkami! O tak! To co dzieci kochają najbardziej :)

Elementarze dla trzylatków, czterolatków i pięciolatków zostały przygotowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzieci znajdą w nich zadania dostosowane do ich wieku i możliwości:
 • Szlaczki i labirynty i kolorowanki przygotowujące do pisania.
 • Ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie.
 • Wierszyki, zagadki łamigłówki i historyjki obrazkowe.
 • Cztery arkusze naklejek do zadań edukacyjnych.
 • Piosenki z zapisem nutowym i możliwością pobrania bezpłatnych nagrań.


Zanim pójdę do szkoły. Zestaw edukacyjnych książek dla przedszkolaka
U huhuhu... Tutaj to dopiero jest zabawa!
Teczka zawiera cztery propozycję książeczek dla dzieci. 

Pierwszą propozycją jest elementarz, oczywiście z naklejkami. Zadania są bardzo zróżnicowane, a znajdziemy tam labirynty, kolorowanki według wzoru, znajdź różnicę na obrazkach, połącz kropki, połącz strzałkami, pokoloruj odpowiednim kolorem, naklej, pogrupuj, odszukaj, uzupełnij brakujące elementy itd. 


Drugą propozycją jest książeczka z którą poznajemy cyferki, ale również wykonujemy ćwiczenia tj. kolorowanie numerków, połączenie w pary takich samych cyfr, liczenie postaci na obrazkach, łączenie cyferek według kolejności. Znajdziemy tam również naklejki, które dzieci oczywiście szukają w każdej książeczce:)
Trzecią propozycją u Nas oczywiście zaczęta jako pierwsza jest ,,Szlaczki dla pięciolatka", moje dzieci uwielbiają udoskonalać swoją motorykę małą i bardzo chętnie sięgają po szlaczki.Tutaj szlaczki są bardzo łatwe i sprawnie przychodzi poprawianie wykropkowanych miejsc :)
Owa książeczka jest bardzo kolorowa i córeczka polubiła się z nią od razu. Posiada również naklejki które uszczęśliwiają dziecko jak i również je nagradzają. 
Ostatnią propozycją są cudowne wycinanki, idealnie dopasowane na każda okazję np. ubieranie na każdą pogodę, zrobienie ozdoby mikołaja oraz jajka wielkanocnego, jak i również znajdziemy maskę na bal karnawałowy. Istne szaleństwo, nic tylko nożyczki w dłoń i ciąć :D

3 komentarze:

 1. Bardzo dużo i nas było takich książeczek. Córeczka bardzo lubiła je wypełniać. Szybko "wyrobiła"
  sobie rączkę i łatwiej było jej w szkole przyswajac wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super 👌 ile dziecko może się nauczyć dzięki takim książeczka 🙂

  OdpowiedzUsuń
 3. W sklepie z zabawkami sensomotorycznymi dla dzieci widziałam mnóstwo takich edukacyjnych książeczek i zabawek. Myślę, że to świetna sprawa, na pewno dziecko chętnie korzysta z takich rzeczy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger