02:54

Literki, cyferki,szlaczki z pisakiem - Wydawnictwo AksjomatW nauce pisania pomóc więc mogą wizyty na placu zabaw, zabawy z piłką, zajęcia plastyczne, ćwiczenia orientacji przestrzennej czy konstruowanie. Dobrym ćwiczeniem jest też pisanie po śladzie, łączenie kropek czy kalkowanie. Tu ze wsparciem przychodzą nam zestawy Wydawnictwa Aksjomat, które pomogą w stawianiu prostych kresek, podążaniu po śladzie czy trzymaniu ołówka lub pióra. Z serii “Piszę i zmazuję” do wyboru mamy Litery, Cyfry oraz Szlaczki, pomagające w rozwijaniu grafomotoryki i umiejętności językowych. Książeczki są pokryte specjalnym śliskim papierem, z którego możemy bezproblemowo zetrzeć pisaka suchościeralnego, jeżeli wyjedziemy za linię, bądź z nudów Nasze dzieciątko zamiast literek postanowi narysować chmurki :D Dzięki temu dziecko może wielokrotnie pisać i zmazywać, to co napisało. 
Ćwiczenia „Literki. Piszę i zmazuję” i Cyferki. Liczę i zmazuję” nie dość że są bardzo kolorowe, a grafiki cieszące oko moich maluszków, to również mają jasno sprecyzowane polecenia, które bez problemu rozumie moja 4 letnia córeczka:)
Oprócz rzędu cyferek do poprawienia są tu również szlaczki, plątaninki i łączenie kropek. Dzięki książce maluch nie tylko nauczy się pisania poszczególnych liczb, ale również może nauczyć się liczyć.
,,Szlaczki. Piszę i zmazuję"- Owa książeczka  jest również w formie koło zeszytu, dzięki temu staję się wygodniejsza w użytkowaniu. Myślę że już 3 latki dałyby sobie z nią radę i spędzały przy niej mnóstwo czasu, jak Nasza królewna. Szlaczki są wykropkowane co też nie zniechęca dzieci do dalszej nauki. Coś w tym jest, jak moja córka widzi wykropkowane pola chętniej je poprawia, niż gdyby miała je odtworzyć sama.Książeczki,,Piszę,liczę i zmazuję" są świetną propozycją dla dzieci, które mają już dość zwykłych pozycji literackich, przeznaczonych tylko do kredek, czy długopisów. Śliskie strony wyglądają atrakcyjnie i sprawdzają się rewelacyjnie. Forma koło-zeszytu również zdaje egzamin . Także warto na te książeczki zwrócić uwagę i przy okazji przejrzeć całą ofertę wydawnictwa Aksjomat.    


8 komentarzy:

 1. Świetne propozycje dla naszych milusińskich, te cwiczenia są atrakcyjne i zachęcają do nauki poprzez zabawę.
  My bardzo lubimy tak spędzać czas!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też tak sądzę. Bardzo fajne książeczki, czytelne będą ulubieńcem nie jednego malucha

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka ładna szata graficzna. To na pewno książeczki warte zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nauka poprzez zabawę sprawdza się najlepiej! :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne rozwijające książki - i super się sprawdzą na nadchodzące jesienne popołudnia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo się cieszę, że takie wydawnictwa jeszcze się ukazują. Wszędzie naokoło tylko te smartfony i tablety... świat zwariował... :|

  OdpowiedzUsuń
 7. Książeczki edukacyjne są bardzo ważne dla dzieci i tak naprawdę od wielu lat metoda nauczania literek i cyferek się nie zmienia. Sama pamiętam jak używałam takich elementarzy, a dziś moje dziecko korzysta z bardzo podobnych. Aż łezka się w roku kręci.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja na razie kupuję zabawki edukacyjne w sklepie dla dzieci. Na naukę pisania i czytania jeszcze przyjdzie czas, na razie uczymy się mówić.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger