07:36

,,Co zrobisz, gdy…?" oraz ,,Dlaczego robisz mi na złość?" - Wydawnictwo Jedność.

Dziś bardzo chcę Wam przedstawić dwie książeczki  Wydawnictwa Jedność, które moim zdaniem powinny znaleźć się w każdej  biblioteczce rodziców, którzy pragną przedstawić dzieciom świat który ich otacza, nauczyć zachowań które są dobre, a które złe, jak i również ostrzec przed całym złem które je otacza. Myślę, że dzieci warto wprowadzać w świat emocji, aby lepiej rozumiały siebie i innych.Co zrobisz, gdy…? Pytania, które warto sobie zadać.
Książeczka pt. ,, Co zrobisz, gdy...?" jest propozycją dla dzieci od 6 lat, która przygotowuje Nasze pociechy do rozwiania wątpliwości oraz rozwiązywania wszelkiego rodzaju problemów. Pomaga w trudnych sytuacjach dokonać właściwego wyboru. Jak i również zachęca do myślenia i podsuwa dobre, bezpieczne rozwiązania. Nam dorosłym przybliża istotne dylematy naszych dzieci, a podczas czytania możemy poznać lepiej swoje dziecko i zobaczyć czy zachowania w trudnych sytuacjach nie sprawiają większych problemów.
Co zrobisz, gdy zauważysz, że mijającej cię osobie wypadło z kieszeni 100 złotych?, Co zrobisz, gdy podejdzie do ciebie nieznajomy i poprosi w odnalezieniu swojego psa?, Co zrobisz, gdy podczas spaceru twój pies zrobi kupę? Co zrobisz, gdy zobaczysz lekarstwo swojej mamy na półce w łazience? - To tylko kilka z pośród wielu pytań, które znajdziemy w książeczce. W Naszym wychowaniu dzieci bardzo ważne są rozmowy, wspólne dyskusje na dany temat. Staramy się utrwalać jak zachowywać się w wszelakich sytuacjach, jak i również wpajamy dzieciom jak należy zachowywać się podczas zagrożeń, które czyhają na nich w życiu codziennym.
Książeczka została pięknie i kolorowo zilustrowana, z myślą o Naszych najmłodszych, obrazki pokazują daną sytuacje przy których jest zadane pytanie oraz odpowiedź. Odpowiedzi są tak przemyślane, aby dziecko mogło odpowiedzieć pierwsze i uzasadnić swój wybór, to idealny czas na rozmowy  z dzieckiem na temat sytuacji przedstawionej na stronie.
Jennifer Moore-Mallinos zebrała w swojej książce różne kłopotliwe scenki. Bardzo podoba mi się że zasady są podzielone, część będzie dotyczyć bezpieczeństwa, druga zaś odnosi się do problemów związanych z rówieśnikami, ale również znajdziemy zasady sarvoir-vivre - ciekawe prawda? Uczy również prawidłowych zachowań wobec rodziny jak i kolegów i koleżanek.

Bardzo, ale to bardzo mi się podoba, że autorka porusza bardzo trudne tematy i bolące kwestie, takie jak nękanie przez rówieśników, złego zachowania wobec rodzeństwa. Jak postąpić, gdy przyjaciel namawia Cię do złego zachowania? Tutaj mamy bardzo trudny temat. Nasze pociechy zazwyczaj wiedzą jak zachować się w takich sytuacjach, ale obawa przed odtrąceniem w Naszym realnym świecie bywa bardziej bolesna niż zrobienie czegoś złego i właśnie większość dzieci nieświadomie się na takie namawianie zgadza. Tutaj wkraczamy my rodzice, którzy powinniśmy wpajać dzieciom jak mają wybrnąć z takich sytuacji, jak mają wytłumaczyć rówieśnikom że to co chcą zrobić jest złe i dlaczego nie powinni tego robić, a co gorsza namawiać innych. Dzięki tej świetnej książce będziecie mieli okazję wspólnie z dziećmi przedyskutować różne, kłopotliwe okoliczności.


"Dlaczego robisz mi nazłość? Jak radzić sobie z nękaniem"Książeczka opowiada naszym dzieciom czym jest robienie komuś na złość i nękanie, nie ukrywajmy, że jest coraz więcej dzieci które czują satysfakcję z robienia komuś krzywdy i w dzisiejszych czasach temat nękania dzieci przez swoich rówieśników to nagłówkowy temat. Właśnie powyższy tytuł pomoże Naszym dzieciom  jak radzić sobie w trudnych sytuacjach  z którymi mogą się zetknąć w gronie rówieśników i nie tylko. Dla mnie bardzo ważne jest aby moje dzieci były empatyczne i zawsze potrafiły wyciągnąć pomocną dłoń komuś kto bardzo jej potrzebuje znajdując się w kłopotliwej sytuacji. 
Autorka Dagmara Geisler przedstawia Nam w swojej książce jakie negatywne sytuacje mogą przytrafić się w dziecięcym świecie. Tłumaczy w prosty sposób jak odróżnić kłótnię od nękania, czyli celowego robienia na złość swojemu rówieśnikowi. Sami dobrze wiemy, że niektóre błahe zdania wypowiedziane do drugiej osoby mogą sprawić jej przykrość bądź może się poczuć bardzo nieprzyjemnie. Pokazuje dzieciom, rozsądne granice oraz jak rozmawiać o swoich uczuciach.

W propozycji znajdziemy dużo cennych porad i informacji jak radzić sobie trudnościami, jak poradzić sobie gdy jesteśmy świadkami i widzimy, że ktoś się nad kimś znęca, kiedy ktoś dokucza innym, jaki również, gdy to właśnie nasze dziecko nie radząc sobie z emocjami paja złością do innych dzieci.Podsumowując Kochani, bardzo polecam Wam obie książeczki. Dla Nas rodziców są bardzo pomocne, wspierają Nas w trudnych rozmowach z dziećmi, a dzieci uczą się panować nad swoimi emocjami, stawiania czoła z trudnymi dla nich sytuacjami i rozwiązywania problemów.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger