09:47

,,Kosmos" Tomasz Rożek - Wydawnictwo Wigla

 

Kosmos autorstwa Tomasza Rożek to idealna propozycja na takie chłodne wiosenno - śnieżne dni jakie mamy teraz . To książka, która bawiąc uczy i ucząc bawi, a robi to w niezwykle angażujący i jednocześnie profesjonalny sposób.

Cudowne zdjęcia, które pozwalają wczuć się w klimat książki, a do tego prosty i zrozumiały język, który jednocześnie nie banalizuje przedstawionych zagadnień.  A są to przecież tematy bardzo skomplikowane.Naszą podróż w kosmosie zaczynamy od wszechświata, następne są galaktyki, gwiazdy, planety i w końcu trafiamy na ziemię i tutaj dowiemy się wielu ciekawych rzeczy i genezie życia. Znajdziemy tutaj teorie na temat ciemnej materii, czarnych dziur, tego skąd pochodzi życie. Autor wyjaśnia nam jak zbudowane są gwiazdy i galaktyki, jak one powstały, jakie mają cykle życiowe, pokazuje nam budowę planet, ich ruchy tektoniczne. Jest tu też wiele ciekawostek i odpowiedzi na pytania. Całość to naprawdę świetna dawka wiedzy zarówno dla starszych dzieci, nastolatków i dorosłych. 

Warto czytać ją po trochu. Informacje podane są bardzo prosto, ale jest też ich dość sporo. Czytanie etapami pozwoli uniknąć poplątania zdobytej wiedzy.

To książka, która ma szanse rozbudzić pasje astronomiczne w niejednym dziecku. Zachęca, ciekawi i motywuje do dalszych poszukiwań.

1 komentarz:

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger