05:16

,,Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" - Barbara C. Unell

 Kiedy sami wynosimy z domu bagaż trudnych doświadczeń, chcemy go oszczędzić naszym dzieciom. Zaczynamy wierzyć, że szczęśliwe dzieciństwo jest pozbawione zakazów i kar. Czasem stawiania granic po prostu łatwiej jest uniknąć – dla świętego spokoju. Ale czy naprawdę to jest dobre dla dziecka?

Bardzo trudno być rodzicem. Tym trudniej, że się w tym trochę pogubiliśmy. Kiedyś wszystko było prostsze: nasi dziadowie i pradziadowie wychowywali dzieci według pewnego modelu, który obowiązywał w kolejnych pokoleniach. Współcześni rodzice żyją w świecie, w którym muszą wszystko odkrywać sami. Tradycję i religię zastąpili eksperci: to inni objaśniają nam rzeczywistość, to na ich opiniach opieramy naszą wiarę i według nich kroimy nasze poczynania.„Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice” pokazuje, jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie i zapewnić niezbędną ochronę; i jak jednocześnie radzić sobie z napadami złości. Co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom.To świetny poradnik dla obecnych i przyszłych rodziców, stawiający najważniejszą zasadę rodzicielstwa: "kochać dziecko bezwarunkowo, nawet jeśli nie podoba ci się jego zachowanie."
W książce opisane są sytuacje, gdy dziecko jest agresywne, krzywdzi innych, używa niestosownych słów, kłamie, nie chce przyjmować posiłków czy nie wykonuje poleceń.
Dla urozmaicenia lektury zostały podane konkretne przykłady z życia, dzięki czemu łatwo jest bazować na danym problemie i dążyć do jego rozwiązania. Znajdziecie tu mnóstwo cennych wskazówek i sposobów, jak radzić sobie z dzieckiem w sytuacjach konfliktowych. Czego robić, a czego nie robić w momencie "kryzysu".
Trzy kroki, jakimi warto się kierować, by osiągnąć sukces:
🔸 wewnętrzny dialog,
🔸 empatia,
🔸 nauka.

Jeśli jesteście zainteresowani tematem, koniecznie sięgnięcie po tą książkę bo ten poradnik jest genialny. Nie zawiera jedynie suchych faktów, a merytoryczne i przystepnie wytłumaczone rady, pokazanie co powinno się robić, a czego nie, realne przykłady zachowania, inspirujące cytaty i wytłumaczenie zachowanie dziecka

Mi ta książka się spodobała zarówno pod kątem wizualnym, jak i treści. Wiele mi wyjaśniła i cieszę się, że mogłam ją przeczytać. Teraz moja wiedza na temat dzieci jest większa i będę stosować ją w praktyce.5 komentarzy:

 1. Niestety obecne czasy są bardzo okrutne. Dzieci zostały odizolowane od swoich rówieśnikow. Coraz więcej agresji, zazdrości i hejtu w świecie realnym jaki i wirtualnym. Trzeba ciągle czuwać nad dziećmi i pilnować żeby nie krzywdzili innych albo żeby innych ich nie skrzywdzili. Komórki, komputery to niestety ten świat dzieci wybierają najczęściej. Żałuję że nie ma tak jak było za moich dziecięcych lat

  OdpowiedzUsuń
 2. Konkretny post! 😊🙏

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post! Oby tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka napewno przydatna dla mam :)

  rilseeee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger