04:11

Młodzi przyrodnicy - Wydawnictwo Wigla

 


„Człowiek coraz bardziej odgradza się od swego naturalnego środowiska, co przyczynia się do narastającego stępienia potrzebnej mu wrażliwości ekologicznej, zmniejszenia poczucia odpowiedzialności za skutki wykorzystywania środków technicznych, sprzyja rozwojowi niszczycielskich technologii, umacnianiu instrumentalnego stosunku do przyrody”Ślady zwierząt
 – PATRYCJA ZARAWSKA


Wiewiórka Skwirka zaprasza Was na spacer po lesie w różnych porach roku. Opowie Wam o sobie, swoich przysmakach, zapasach na zimę, o dziuplach i gniazdkach, które zamieszkuje, o swoich dzieciach małych wiewiórczętach. Poznacie też innych mieszkańców lasu, niektórzy to przyjaciele wiewiórki, ale są też tacy, przed którymi musi trzymać się na baczności, a w razie czego uciekać. Czasami ptaki muszą pilnować swoich jaj lub młody bo wiewiórka, chętnie je podkradnie dla własnych maleństw.
„Spacer” rozpoczyna się jesienią i trwa do końca lata. Tytułowe ślady zwierząt, to nie tylko jak się okaże, tropy zwierząt na śniegu. Są inne ślady, które można spotkać w lesie i na łące, a które potrafią dużo powiedzieć o zwierzęciu, który je zostawił.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co to są wypluwki? Czym jest tajemnicza, stara, zasuszona skarpeta? To nie pozostaje ci nic innego jak przeczytać tę książkę.
W tej książce znajdziecie cieszące oko, wspaniałe ilustracje.


Pod wodą – PATRYCJA ZARAWSKA


Kolejnymi bohaterami tej serii, którzy będą oprowadzali czytelników po swoim środowisku jest rodzina bobrów. Fani przyrody dowiedzą się jak wygląda tryb życia tych zwierząt oraz co jedzą.
„Młodzi Przyrodnicy” to przyrodnicza seria książeczek dla małych czytelników poruszająca różnorodne tematy dotyczące zwierząt i świata przyrody. Wiele przydatnych informacji i interesujących ciekawostek zawartych w książkach oraz przepiękne, kolorowe ilustracje na każdej stronie zachęcają dzieci do poznawania świata fauny i flory. Ponadto kolekcja książeczek została napisana prostym i zrozumiałym językiem z dużą czcionką. Dzięki czemu dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem treści, a nawet mogą podjąć próbę samodzielnego czytania książeczek. 

Razem z bobrami czytelnicy poznają mieszkańców jeziora i okolic: ryby, zaskrońca, pająka topika, żaby, kaczki. Bardzo ciekawie pokazane są wzajemne relacje między zwierzętami, dzieci dowiedzą się jaki niektóre zwierzęta się rozmnażają, rozwijają oraz jak się odżywiają, a czasem kto kogo zjada, aby przetrwać. Bobry spotykają nie tylko „podwodnych” mieszkańców, ale również piżmaka, a nawet łosia.„Pod wodą” tak jak i cała seria, to bardzo dobra propozycja dla każdego małego miłośnika przyrody. Warto rozbudzać zainteresowanie dzieci otaczającym nas światem już od małego. Polecam!

2 komentarze:

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger