04:51

Frigiel i Fluffy. Odległe lądy - Wydawnictwo RM

 


Pokój nie na długo zapanował w Ulan Warce i całym królestwie! Nadal źle się układają stosunki między magami a tymi, którym czarownik Askar Raug nadał ironiczne miano „nieobdarzonych”. Frigiel wraz z przyjaciółmi wyruszają do Roche Rouge, wioski położonej na Ognistych Stepach, gdzie przebiega granica z Odległymi Lądami – najbardziej tajemniczą i nieprzyjazną krainą uniwersum Minecrafta. Mają się dowiedzieć, jak doszło do napaści, w wyniku której uległa zniszczeniu kopalnia lapis-lazuli. Abel ma jednak pewien pomysł: chce się przy okazji zapuścić w głąb Odległych Lądów w nadziei, że zdobędzie tam czarodziejski stół, który pomoże wyrabiać magiczną broń i wyrównać siły między magami a żołnierzami. Podczas wyprawy Frigiel i jego przyjaciele odkrywają świat zupełnie odmienny od tego, który znają. Muszą w nim stawić czoło nowym niebezpieczeństwom.


Frigiel – stał się niepodważalnym specjalistą od Minecrafta® za sprawą swojej obecności na YouTubie, gdzie działa od 2011 roku i gdzie znajduje się ponad 3000 materiałów wideo jego autorstwa. Przygody Frigiela i Fluffy’ego śledzi ponad 1,8 miliona subskrybentów!

Fragiel i Fluffy Odległe lądy to ciekawa powieść o minecraftowym świecie. Rozdziały są krótkie, a przy każdym jesr świetna, mała grafika 🤩 Do tego mamy też kilka stron w całości poświęconych grafice. Lubicie książki z obrazkami? To coś w sam raz dla młodszych czytelników, a czytanie może być świetną rodzinną zabawą.W tej części Fragiel wraz z przyjaciółmi wyruszają w podroż podroż Roche Rouge. To tam leży granica między Odległymi Lądami, najbardziej tajemnicza krainą. Wszystkie te nazwy i miejsca są bardzo dokładnie opisane i przemyślanie skonstruowane, co napewno musiało zajęć sporo czasu.

W czasie podróży mają odkryć jak doszło do napaści, choć znalezienie czarodziejskiego stołu także bardzo kusi. Nowy świat to nowe tajemnice, przygody i niebezpieczeństwa. Jesteście gotowi, aby je poznać?Bardzo ciekawie czytało mi się tą książkę, ten świat całkiem mnie wciągnął, tak samo jak przygody bohaterów. Jestem pewna, że wszyscy fani minecrafta będą zachwyceni tą książkę, ale nawet jeśli tak jak ja, nie znacie tej gry zbyt dobrze, możecie miło spędzić czas przy czytaniu i lepiej poznać ten świat. Oprawa graficzna jak i styl pisania bardzo przypadły mi do gustu i z przyjemnością mogę wam polecić tą książkę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger