09:19

KSIĄŻKI KTÓRE POBUDZAJĄ WYOBRAŹNIĘ ,,PODRÓŻE PO KRAINIE WYOBRAŹNI" - EDIKIDS

 

Wyobraźnia to nie tylko zmyślone historie i niepozorne fantazje na określony temat. Wyobraźnia sprawia, że dziecko staje się otwarte na siebie i innych, na tworzenie nowych rzeczy, kreatywne działanie, różnorodność oraz krytyczne myślenie, czyli umiejętność dostrzegania różnych możliwych rozwiązań oraz interpretacji zjawisk. W dzisiejszym świecie myślenie schematyczne, polegające na podaniu jednej właściwej odpowiedzi oraz postrzeganie świata z perspektywy suchych faktów i liczb, jest pozbawione sensu i wartości. Rzeczywistość, z jaką na co dzień spotykają się nasze dzieci, wymaga od nich zdolności analizowania, wnioskowania i weryfikacji danych, umiejętności opracowywania własnych rozwiązań i szukania nowych dróg. Dlatego zadaniem dorosłych jest wsparcie wyobraźni dziecka i jego naturalnej chęci do tworzenia.


Dziś przedstawiamy  Wam książeczki , które przeniosą Wasze maluchy do krainy wyobraźni. To kolekcja książek wydawnictwa Edikids. My jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch tytułów: Maślany ludzik i Staszek – Krasnoludek jabłkolubek. Każda książka z tej serii to ładnie wydana odrębna historia, która pobudza dziecięcą wyobraźnię, ale też uczy. Historie zakończone są pouczającym morałem. Fajne książki dla dzieci – nie za długie, nie za krótkie – idealne do samodzielnego czytania przez starsze dzieci.


MAŚLANY LUDZIK

Nasz bohater mieszka w małej argentyńskiej wiosce. Upał daje się tam we znaki, podobnie jak czasowe przerwy w dostawie prądu. Nie działają wtedy klimatyzatory, lodówki i telewizory, ale dla chłopca nie to jest najgorsze. Najbardziej przeraża go coś, co mieszka za lodówkowymi drzwiami. To psotny maślany ludzik, bardzo przyjazny z wyglądu. Chłopczyk jednak wystraszył się, gdy zobaczył go pierwszy raz, i ten lęk w nim pozostał. Dzieci często boją się tego czego nie znają. Te małe lęki w połączeniu z dziecięcą wyobraźnią potrafią stworzyć niesamowite historie. Wszystko zmieniło się pewnego letniego popołudnia w trakcie kolejnej prądowej awarii. Maślany ludzik wyszedł z rozmrożonej lodówki w poszukiwaniu ochłody. Chłopiec obserwował go ostrożnie z ukrycia i – o dziwo – zamiast strachu odczuł… żal. Zrobiło mu się przykro na widok roztapiającego się ludzika. Pokonał zatem swój lęk i pomógł maślanemu biedakowi dotrzeć do zamrażarki i położyć się na trzymających jeszcze minusową temperaturę kostkach lodu. Wkrótce prąd przywrócono, lodówka zaczęła działać, a maślany ludzik powrócił do formy. Odtąd ta dwójka stała się najlepszymi przyjaciółmi. Nasz bohater przekonał się, że strach ma wielkie oczy, a to, co powstało w wyobraźni i nam nie służy, można z powodzeniem przekształcić w coś pozytywnego i ekscytującego jednocześnie.

STASZEK – KRASNOLUDEK JABŁKOLUBEK
Staszek to mały krasnoludek, który jest chyba największym fanem jabłek na całym świecie. Pewnego dnia zabrakło jego ulubionego przysmaku i tu zaczęły się jego niesamowite przygody i problemy. Chęć zdobycia za wszelką cenę jabłek sprawiła, że spotkał czarownicę, a także szalonego robaczka. Te niesamowite przygody nauczyły go jednak, że nie wolno brać rzeczy, które nie należą do nas. Książka częściowo ma formę rymowanki przez co momentami trochę trudno się go czyta, ale jeśli lubicie taką formę to przypadnie Wam do gustu.

Kolekcja „Podróże po krainie wyobraźni” to ślicznie zilustrowana seria książeczek odpowiednia dla przedszkolaków. Każda wydana czytanka to odrębna historia zakończona pouczającym morałem. Weseli bohaterowie przeżywają różne perypetie, które będą idealne do czytania o każdej porze. 

I tak oto poczytamy o krasnoludku, który uwielbia jabłka oraz o chłopczyku, który boi się zamieszkałego w lodówce maślanego ludzika. Dzięki lekturom dziecko dowie się że pozory często mylą (Maślany Ludzik okazuje się fajnym przyjacielem) oraz że nigdy nie wolno brać żadnej cudzej rzeczy bez pozwolenia (o tym przekonał się na własnej skórze Staszek – Krasnoludek Jabłkolubek). 


Jak najbardziej polecamy powyższe książeczki, które pozwolą na rozwijanie wyobraźni u Waszych dzieci.

Książki do kupienia tu: https://edikids.pl/shop/25


NIESPODZIANKA!!!
Kochani, jeżeli jeszcze nie zdążyliście zakupić niezwykłej personalizowanej książeczki dla swoich maluszków, bądź może macie w planach zrobić nietuzinkowy prezent i zachwycić dziecko, które jest fanem Super Zings, bądź MojiPops. Mam dla Was kod rabatowy z 10 % zniżką na zakup książeczki, wystarczy że w zamówieniu wpiszecie kod : ,,Mamusiowelove" .

2 komentarze:

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger