06:52

Klocki inne niż Wszystkie - Morphun

Klocki - bywają drewniane, gumowe i plastikowe, w różnych kształtach, wielkościach i kolorach.
Klockami bawili się nasi rodzice, bawiliśmy się my, a teraz bawią się nasze dzieci. I nie ważne czy jesteśmy w Polsce, Francji czy USA, klocki nie znają granic. Nie przejmują się również panującą obecnie modą.  Towarzyszą dziecku od najmłodszych lat, aż po szkołę podstawową, a ich układnie sprawia przyjemność również rodzicom i dziadkom, towarzyszącym dzieciom w zabawie.

Klocki są najpopularniejszą i zawsze modną zabawką.
W Dzisiejszym poście chciałabym Wam przedstawić , jak dla mnie całkowitą nowość klocki Morphun Junior Xtra 10 Vehicles 251 elementów od Ollineck .Co mówi o sobie firma?


Klocki to zabawki ponadczasowe. Pozwalają dzieciom tworzyć oraz odgrywać różne historie i wydarzenia przez co nasze pociechy stają się dociekliwymi odkrywcami. Zachęcają do rozwiązywania problemów a sam proces budowania rozwija ciekawość i samodzielność. Ukończenie budowli wpływa u dzieci na ich poczucie własnej wartości a wspólna zabawa z innymi pozwala zrozumieć normy i wartości kulturowe, rozwiązywać konflikty oraz szanować odmienny punkt widzenia. Klocki wspierają wszechstronny fizyczny i psychiczny rozwój dziecka. Rozwijają zdolności matematyczne: liczenie , grupowanie czy układanie wzorów. Najmłodszym pomagają nauczyć się rozróżniania kolorów i kształtów a dla starszych dzieci klocki są doskonałym narzędziem rozwijającym kreatywne i logiczne myślenie. Pobudzają wyobraźnie przestrzenną, pomagającą poznawać zasady konstrukcii, uczą planowania i rozwijają zdolności motoryczne. Zabawa klockami pozwala rozwijać koordynację wzrokowo-manualną i umiejętności ruchowe. Warto też pamiętać o rzeczy oczywistej – klocki to przede wszystkim dużo radości i świetnej zabawy - dlatego tego wszystkiego Klocki Morphun stały się naszą pasją ...
Dziś jesteśmy jedynym dystrybutorem klocków Morphun w Polsce, a zaczęło się wszystko kilka lat temu od naszego niespełna 3-letniego wtedy synka. Mały urwis niewiele czasu poświęcał na samodzielną zabawę do czasu gdy przypadkiem do małych rączek nie trafiły klocki Morphun. Był to zupełny przypadek i bardzo mały zestaw jedynie kilkunastu elementów. Siedział w kąciku i rozpracowywał system montowania klocków. Ku naszej radości ale i zdziwieniu wymyślał coraz to nowe figury. 

Dokładamy wszelkich starań aby radość z zabawy klockami Morphun mogły również czerpać inne dzieci i ich rodzice. Klocki Morphun to niezliczone możliwości tworzenia coraz to nowych form. Jeśli tylko pobudzimy naszą wyobraźnię powstaną zwierzątka, rośliny, auta, literki ... 
Dajcie się Państwo przekonać jak fantastyczna może być zabawa z Waszymi pociechami. Sprawdźcie jak wspaniale rozwiną się Wasze dzieci poprzez twórczą zabawę.

Moja opinia:
Klocki zapakowane są w poręczne, przezroczyste wiaderko z rączką i zamknięciem. Na dnie wiaderka umieszczone zostały instrukcję obsługi w formacie A4, co mnie niezmiernie cieszy, iż sądzę że bez nich sama ledwo dałabym radę ułożyć konstrukcję z klocków przestrzennych, a co dopiero dzieci? To z myślą o nich powstały instrukcję do klocuszków, aby mogły zaczynać od najprostszych a skończyć na tych bardziej skomplikowanych :)


Moje dzieciątko jest jeszcze za małe aby samo układać konstrukcję z klocków , lecz nie dlatego że obawiam się iż połknie którekolwiek elementy, ponieważ z tymi klockami nie musimy się o to martwić elementy są na tyle duże, że nie ma takiej możliwości, tylko dlatego, że nie ma jeszcze wprawy w tego typu łączeniu klocków, ale możliwość łączenia w ten sposób sprawia iż budowla z klocków nie rozpadnie Nam się jeśli tego nie chcemy .
Synek z zaciekawieniem tworzył z tata koparkę , traktorek , samochodzik - tak to jest to co chłopcy lubią najbardziej, idealne rozwiązanie na przyjemny sposób spędzania jesienno - zimowych wieczornych godzin z dzieckiem po powrocie z pracy , a mamusia ma chwilkę aby odsapnąć.Zdecydowanie lepiej radziły sobie moje siostrzyczki w wieku 10 lat , fakt troszkę czasu zajmowało zbudowanie solidnej i bardziej kreatywnej konstrukcji , lecz zadowolenie i poczucie że dały radę , po prostu bezcenne:)

Dużym plusem są piękne, intensywne kolory , którymi dziecko jest bardzo zainteresowane, które również ćwiczą rozwój i dają możliwość poznawania kolorów mniejszym pociechą.

Podsumowując:

Zdecydowanie klocki wyróżniają się spośród innych. Doskonale łączą w sobie zabawę z rozwojem zdolności manualnych, wspieraniem twórczego myślenia, nauką cierpliwości i wytrwałości. Obiecuję że jak już  wejdziecie Kochani w posiadanie tych klocków , wielogodzinnym zabawom nie będzie końca.
Świetnie sprawdzają się przy zabawach całą rodziną, lecz jeden komplet to zdecydowanie za mało ;) Ponadto organizowane są aukcje na allegro i można produkt nabyć za "grosze"! Zarówno same klocki jak i budowle z nich stworzone są bardzo solidne. Dziecko ma podwójną radość, najpierw podczas budowania, a później zabawy.
Radość dzieci i wspólnie spędzony czas z klockami Morphun - bezcenny, a do tego jakże kreatywny i rozwijający!


Znacie te klocki? Koniecznie napiszcie, czy u was się sprawdziły!

Zapraszam Was do polubienia fb KLIK
I ze względu na to, iż zbliżają się świeta , zapraszam na zakupy KLIK


10 komentarzy:

 1. Bardzo fajne :) Chętne bym coś pobudowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam :) Ale bardzo ciekawe i rozwijające są te klocki :)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Klocki to frajda także dla "większych" dzieci, a przy tym bardzo kreatywna, za co bardzo lubię taką formę rozrywki. Niestety te najfajniejsze klocki LEGO potrafią nieźle ogołocić portfel. Te które pokazałaś mają trochę inną strukturę, ale też wyglądają ciekawie, ale to już raczej rozrywka bardziej dla dzieci. Może to być ciekawy prezent dla czyjejś pociechy.
  Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałe klocki,które bez wątpienia są hitem w ostatnim czasie.Warto pomyśleć o takich na święta :)

  OdpowiedzUsuń
 5. czego to nie wymyślą!:) świetne te klocki:)
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze takich klocków nie widziałam :D no ale pomysł super :) i masz słodkiego synka!!! śliczny:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super:) Muszę zapamiętać i sprawić Bąbelinie na przyszłe święta.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger