08:31

Świąteczna dekoracja stołu na wigilię.Zbliżają się się Święta i przed nami cudowne dni kiedy spotkamy się z rodziną i przyjaciółmi, będziemy biesiadować, śpiewać, rozmawiać. Spędzimy cudowne chwile w gronie najbliższych. Dla mnie, najważniejszy jest wieczór wigilijny i kolacja. Dlatego na ten dzień staram się zadbać o odpowiednią dekorację stołu, która wprowadzi nas w atmosferę tego dnia i da zapowiedź pysznej kolacji Wigilijnej.

Myślę, że w tego typu akcesoria do dekoracji stołu powinniśmy zaopatrzyć się wcześniej, po co wszystko później przygotowywać na ostatnią chwilę. 
W internecie i sklepach znajdziecie mnóstwo propozycji, pięknych obrusów, serwet, talerzy i stroików, piękne świece i bombki. Co wybrać? Co będzie dobrze wyglądać i jak nie wydać majątku tylko na same dekoracje?

Świąteczna zastawa stołowa może być biała, w klasycznym okrągłym kształcie. Równie pięknie wyglądają na wigilijnym stole naczynia w zdecydowanych lub pastelowych kolorach, a także zdobione ręcznie malowanym wzorem. Talerze i półmiski mogą przyjąć kwadratową lub owalną formę, dzięki której zyskują nowoczesny charakter. 


Dla mnie zasada jest prosta, mniej czasem znaczy więcej. Wyniosłam to z domu, gdy na stole najważniejszy był biały obrus, porządna zastawa (na ten rok stawiam na biel z dodatkiem srebra), dodatkowe nakrycie, pod obrusem sianko, a na samym środku stroik z gałązek świerku zrobiony przez moją mamę. Było pięknie, a stół ozdabiały potrawy. Dlatego teraz staram się wykorzystywać już to, co mam, to co uzbierałam i przygotowałam w poprzednich latach, dodaję jakiś nowy element i gotowe.


Klasyczna biała lub delikatnie ecru. Nie musi być wcale droga, ale powinna się dobrze prezentować, do niej ładne proste sztućce. Zwykle w domach mamy taką zastawę stołową na specjalne okazje. Zastawę stołową w takich neutralnych kolorach możecie dowolnie zestawiać z różnymi kolorami. Zatem inwestujemy raz, a dobrze, klasycznie. To się zawsze sprawdza.


Porcelana jest krucha i delikatna, więc idealnie spiszę się także,jako prezent ślubny.
Podarowana w prezencie ślubnym symbolizuje kruchość uczucia, jakim jest miłość. Z porcelaną, którą zakochani otrzymają, będą obchodzić się ostrożnie, z wielką dbałością i tak też powinni podejść do łączącego ich uczucia. Porcelana otrzymana w prezencie powinna zawsze przypominać o tym, że miłość małżeńską należy stale pielęgnować, by nigdy nie straciła swojego blasku.


https://bokono.pl/pl/p/LUBIANA-Serwis-obiadowy-1236-BOSS-LAWENDA-5979/5286


https://bokono.pl/pl/p/KAROLINA-Serwis-obiadowy-ALBA-S-05551-1242/7907


W tym roku zaplanowałam wymienić swoją zastawę, jak i podarować w prezencie mojej mamie na gwiazdkę. Przez przypadek niedawno w  sieci znalazłam sklep Bokono.pl w którym produkty cechują się dbałością o każdy szczegół oraz ceną adekwatną do jakości.

Aby zastawa stołowa służyła Ci przez lata…

Jeżeli planujesz kupno serwisu, pamiętaj, że ważne są również względy praktyczne. Czy z talerza łatwo nabiera się posiłek? Czy  nie jest on zbyt ciężki, a sosjerka czy waza nie ma zbyt nietypowych kształtów, w których mogłyby pozostawać trudne do usunięcia resztki potrawy? Zwróć również uwagę na to, czy wybraną przez Ciebie zastawę obiadową można zmywać w zmywarce.

4 komentarze:

 1. Uwielbiam święta :D Sama ostatnio się złapałam na kupnie kilku rzeczy na świąteczny stół... :P

  OdpowiedzUsuń
 2. To najpiękniejsze święta takie radosne i kolorowe wszystko musi być zapięte na ostatni guzik

  OdpowiedzUsuń
 3. To najpiękniejsze święta takie radosne i kolorowe wszystko musi być zapięte na ostatni guzik

  OdpowiedzUsuń
 4. To najpiękniejsze święta takie radosne i kolorowe wszystko musi być zapięte na ostatni guzik

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger