04:14

"Wielka księga kwiatów" Yuval Zommer - Wydawnictwo Wilga


Pachnące, barwne i różnorodne kwiaty. Małe i duże, kwitnące jeden lub kilka dni albo przez długie tygodnie. Kwiaty upiększają nasze otoczenie, sprawiają, że czujemy się lepiej, radośniej czy spokojniej. "Wielka księga kwiatów" Yuval Zommer wydawnictwa Wilga to książka stworzona dla wszystkich miłośników kwiatów, zarówno tych małych jak i dużych. Mamy okazję wraz z Naszymi pociechami wejść w sferę naturalnego piękna jak  i również nauczyć Nasze dzieci podstaw tj. budowa kwiatów, poznamy co robią zapylacze , do czego przydają się kwiaty i wiele, wiele innych ciekawostek, które z pewnością zainteresują Naszych małych czytelników. Bardzo podoba mi się, iż w książce jest ostrzeżenie o niebezpieczeństwie jakie na nas  czyhają wśród roślin :)Książka już na pierwszy rzut oka wygląda bardzo obiecująco. znalazłam w niej bogatą charakterystykę różnorodnych roślin kwitnących w ogrodach od pokoleń, ale też tych które dopiero zaczynają się w nich pojawiać. Są czymś nowym i wartym bliższego poznania. Na cudownie barwnych stronach znajdziemy informację botaniczne najróżniejszych kwiatów, od roślin cebulowych, bulwiastych, jednorocznych, wieloletnich, tych rosnących w łagodnym klimacie, róż aż po pnącza, krzewy i okazałe drzewa kwitnące. Taki szeroki przekrój roślin to niewątpliwie lada gratka dla Naszych maluchów jak i również dla Nas dorosłych, a przy okazji bogate źródło praktycznej wiedzy.Dla moich dzieci wiadomości, które zaleźliśmy w wielkiej księdze kwiatów są niezwykle cenne, pouczajace i jest ich bardzo dużo. 

Także jak widzicie można dowiedzieć się, wiele cennych informacji, które na pewno zainteresują dzieci, ale także dorosłych. Fajne jest również to, że w książce ukryło się 15 złotych cebulek, które musimy znaleźć. W razie problemów z odnalezieniem możemy skorzystać z podpowiedzi :)
Polecam Wam tę pięknie wydaną publikację. Wielka księga kwiatów robi wrażenie. Duży format, twarda oprawa oraz elegancki papier idealnie dopełniają bogatą treść i barwną szatę graficzną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger