04:07

Jestem eko. Ja też mogę uratować świat! - Wydawnictwo Wilga.


 

Pokażmy dzieciom, że moda na zielone, to nie tylko trend, ale i zdrowy styl życia, troska o naturę i dbanie o naszą planetę. Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii, jakie korzyści może nam przynieść nastawienie eko – i to wcale nie za 10, 20 lat, tylko już teraz.


Najnowszą książką, która dołączyła do Naszej kolekcji ekologicznej jest nowość od wydawnictwa Wilga, czyli Jestem eko. Muszę przyznać, że jest to jeden z ciekawszych tytułów, który znalazł miejsce na naszych półkach. Moje serce skradło to, że sama Ziemia, bierze udział w narracji i wyjaśnia wiele trudnych i często skomplikowanych dla dzieci pojęć jak na przykład konsumpcjonizm czy ślad węglowy.Rola ekologii staje się coraz ważniejsza w naszym życiu. Nie ma lepszego sposobu, aby pomóc przyrodzie, jak już od najmłodszych lat uczyć dzieci zachowania proekologicznego. Dzięki temu w przyszłości każdy z nas może stać się ekobohaterem. W książce Jestem eko znalazła się potężna dawka wiedzy ekologicznej w dynamicznej i interesującej dla dzieci formie: ciekawostki, wyzwania, doświadczenia, porady. Poruszane w książce tematy to między innymi: oszczędzanie wody, recykling, niemarnowanie żywności, ograniczanie zakupów, globalne ocieplenie, smog. Przewodnikami po świecie ekologii są planeta Ziemia oraz rodzeństwo – chłopiec i dziewczynka z którymi z łatwością utożsami się czytelnik w wspólnie pokonają drogę do stania się ekobohaterem. Autorką książki jest dziennikarka zajmująca się tematem ekologii i propagatorka stylu życia Zero Waste Sylwia Majcher.Jeśli chodzi o samą treść, to Jestem eko została napisana w ciekawy i angażujący dzieci oraz dorosłych sposób. Czyta się ją lekko i przyjemnie, a co więcej, sytuacje rodzinne, które opisano na stronach tej książki są bardzo autentyczne i mogą mieć one miejsce w życiu każdego z nas. Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka w prosty i zrozumiały sposób wyjaśniła trudne zagadnienia związane z ekologią i ochroną środowiska.


Naprawdę uważam, że to fantastyczna książka, która motywuje do działania, bycia bardziej eko i przede wszystkim dbania o naszą planetę.

Polecamy !

2 komentarze:

  1. Bardzo ważne żeby zaznajomić dziecko z tym tematem już od małego. Świetne wydanie tematycznie i graficznie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiedza Eko zawsze na plus :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger