13:24

Domowe sposoby na oszczędzanie na energii elektrycznej w domu

Starasz się oszczędzać prąd, a gdy przychodzą rachunki za prąd, a Ty o mało nie dostajesz zawału, gdy widzisz przypisaną kwotę? 
Dzięki naszej niewiedzy rachunki za prąd elektryczny pną się w górę. A nawet jeśli nie pną się w górę to na pewno nie spadają. Jak nauczyć się oszczędzania?
Oszczędzamy prąd nie tylko dla samych siebie i naszego portfela, ale również dla środowiska. Oszczędzanie energii elektrycznej w naszym domu wcale nie jest trudne, jeżeli znamy główne zasady, które za momencik postaram się Wam przybliżyć.
Wysokość opłaty za prąd zmienia się wraz z ofertą konkretnego sprzedawcy energii, dlatego właśnie w tym zakresie można szukać realnych oszczędności. Warto wiedzieć, że różni sprzedawcy ustalają własne ceny na podstawie wewnętrznej polityki cenowej. W każdej chwili możesz poszukać firmy proponującej lepsze warunki.Wymień żarówki  i wyłączaj światło, którego nie używasz!

Na rynku jest mnóstwo dostępnych żarówek energooszczędnych, LED, bądź punktowych, dzięki którym z pewnością zaoszczędzimy dużo prądu. Osobiście w moim domu królują ,,ledowe" żaróweczki, które pobierają tyle prądu co nic :)
Pamiętajmy  również o gaszeniu świateł, gdy wychodzimy z pomieszczeń, takich jak łazienka, przedpokój, kuchnia. W moim domu najczęściej nie gasi się światła w salonie, ale to pomieszczenie w  którym spędzamy dużo czasu wieczorami.

Pamiętaj o odpowiednim ustawieniu lodówki!

To jeden z największych pożeraczy energii. Jeżeli mamy starą lodówkę warto wymienić ją na świeższy sprzęt, bardziej energooszczędny, najlepiej klasa A+. Nie stójmy przed otwartą lodówką pięć minut, zastanawiając się, co by z niej tu wyjąć, ponieważ gdy tylko ją zamkniesz, automatycznie zwiększa pobór prądu, aby wyrównać temperaturę w środku.

Postarajmy się rzadziej używać urządzeń elektrycznych!

Suszarka do włosów, prostownica, używajmy ich tylko w razie konieczności (uwierzcie z pewnością nasze włosy będą nam za to wdzięczne).
Kupując nowe urządzenia, zawsze sprawdzajmy ile pobierają prądu.
Wybierajmy te energooszczędne.

Odłącz telewizor od prądu, gdy go nie oglądasz!

Zawsze, gdy nie oglądamy telewizji warto odłączyć urządzenie od prądu, ponieważ wszystkie czujniki, które zapalają się po wyłączeniu pilotem telewizora, pobierają prąd, ale nie tylko telewizor, wszystkie dekodery, modemy...
U Nas świetnie sprawdza się przedłużacz rzędowy z wyłącznikiem.Korzystajmy ze światła dziennego, tak długo jak to tylko możliwe!

Nie zasłaniajmy okien zasłonami, żaluzjami i roletami. Nie ustawiajmy bezpośrednio przy oknach wysokich kwiatów, bądź czegokolwiek co mogło by ograniczyć przepływ promieni słonecznych.


Osobiście takimi sposobami zaoszczędziłam sporo na rachunkach za prąd i serdecznie polecam Wam stosowanie się do zasad. Energooszczędny dom, to szczęśliwy dom. Zaoszczędzone pieniążki możemy przeznaczyć na Nasze przyjemności , a i środowisko będzie Nam za to wdzięczne! :)

4 komentarze:

 1. Żarówki energooszczędne to dobry sposób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Staram się oszczędzać prąd, ale zazwyczaj ogranicza się to do gaszenia światła w pokojach, których nie przebywam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oprócz wymiany żarówek na energooszczędne proponuję zainwestować w panele słoneczne. Z doświadczenia mogę zagwarantować, że świetnie się spisują i koszty z czasem się zwracają ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oszczędzanie prądu, wody czy w trakcie zakupów to dobry sposób ale warto też pomyśleć o tym, by odkładać pieniądze. Wiele osób korzysta z lokat. To dobry sposób na to, by zmobilizować się do niewykorzystywania na bieżąco swoich pieniędzy, a dzięki temu oprocentowanie sprawia, że nasz wkład rośnie. Co o tym sądzisz?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger