01:50

Pomysł na kreatywne zabawy z dzieckiem

Wydaję Ci się, że dziecku wystarczą wspaniałe i drogie zabawki, by świetnie się bawiło? To nie prawda. Zabawa z rodzicami jest równie ważna i może przynieść wiele korzyści nie tylko maluchowi,lecz także Nam rodzicom.

Zazwyczaj wracamy zmęczeni do domu po pracy, a tam czeka Nas jeszcze przygotowanie obiadu, sprzątanie, pranie, prasowanie, dlatego gdy Twoja pociecha chciałaby się z Tobą pobawić, rzucasz zdawkowe: „Nie teraz” albo „Pobaw się z bratem”? Chyba wszystkie doskonale to znamy! Rzeczywiście – intensywny dzień w pracy i wszystkie domowe obowiązki potrafią nas przytłoczyć, jednak mimo to warto znaleźć choć chwilę na wspólną zabawę z dzieckiem. Dlaczego? Bo wspólna zabawa z rodzicami jest niezwykle ważna w rozwoju malucha, a co więcej, może ona przynieść wiele korzyści nie tylko dziecku, lecz także Tobie!Szczerze powiem Wam, że ja uwielbiam bawić się z dziećmi, potrafię na chwilę zmienić się w mnóstwo postaci z bajek, królewnę, bądź po prostu małe dziecko i chodź czasem padam z nóg, zawsze mogę udawać powolnego żółwia, z którego dzieciaczki mają mnóstwo radości.


Gry edukacyjne dla dzieci z Eduksiegarnia.pl często towarzyszą Nam podczas zabaw.
Gry planszowe są wspaniałą propozycją na spędzenie wolnego czasu, dobrym zastępnikiem telewizji, komputera czy telefonu komórkowego. Dają każdemu dobrą zabawę, odcięcie się od szkolnych problemów oraz pozwalają się przenieść w nieznane strony wyobraźni. Gry planszowe kształtują bardzo wiele różnych cech i postaw. Przede wszystkim uczą współzawodnictwa, co znakomicie przygotowuje od najmłodszych lat do dorosłego wyścigu szczurów. Gry uczą też uczciwości i zasad godnego postępowania podczas gry.

Gry edukacyjne to nie tylko zabawa, ale także okazja do nauki. Możemy wybrać odpowiednią grę i już mamy okazję do rozwijania logiki, strategicznego myślenia oraz kreatywności. Wszyscy wybitni pedagodzy twierdzą od lat, że nauka przez zabawę jest najskuteczniejsza. Jednym z przykładów dobrej gry edukacyjnej może być na przykład Tabliczka mnożenia. Inne ciekawe gry edukacyjne to Scrabble, czy klasyczne takie jak szachy, czy warcaby.
Współczesne gry planszowe mają niesamowicie wciągającą fabułę i wspaniałą grafikę co bardzo działa na wyobraźnię. Jednak najważniejsza cecha gier planszowych to sama radość z grania.
W gry dla całej rodziny zaopatrujemy się w EduKsiegarnia.pl.
W sklepie online znajdziemy mnóstwo propozycji gier,które służą do nauki poprzez zabawę.W sklepie znajdziemy również mnóstwo kreatywnych zabawek, np.


10 komentarzy:

 1. Wow, jakie super rzeczy!

  https://moniqa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. O super! Muszę do niego wpaść przed urodzinami Patryka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysły, a rybki mamy - fajna zabawka dla młodszych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam ten ból kiedy nie ma co robic. Ale nam tez z pomocą przyszły podobne zestawy, sprawdzają się świetnie… a jesien za pasem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne pomysly i ucza kreatywnosci

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeju genialne takie zabawki, muszę powiedzieć o nich mojej kumpeli, będzie nimi zachwycona

  OdpowiedzUsuń
 7. Mojemu synkowi z pewnością by sie spodobały, bo on uwielbia gry :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne pomysły na urozmaicenie dziecku życia, żeby nie iść na łatwiznę i nie pozwolić mu cały czas siedzieć przed tv

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger