04:23

Jak zadbać o długie włosy?


Witam Moje Drogie!
Po dłuższej przerwie;* 

W dzisiejszych czasach długie włosy u kobiety są ozdobą jej głowy oraz oznaką seksapilu. Niestety zapuszczenie pięknych, długich i zdrowych włosów nie jest tak proste jakby to mogło się wydawać. Dlatego też przedstawiam kilka przydatnych wskazówek, aby wasze włosy stały się przedmiotem zachwytu i uznania.

Sama korzystam , a moje włosy prezentują się tak:
DO MYCIA:

Wybieraj najlepiej szampony regenerujące, odżywiające, odbudowujące, nawilżające, z witaminami .

PO UMYCIU:

Najlepiej będzie jak nałożysz odżywkę i rozczeszesz włosy zanim je spłuczesz. Właściwie odżywka po to jest, żeby ją rozczesać na włosach, co potem ułatwia rozczesywanie po spłukaniu. Do rozczesywania zastosuj grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

NA KONIEC SPŁUCZ WŁOSY:

Końce włosów należy spłukiwać chłodną wodą, gdyż ciepło rozchyla łuski włosów i staja się one słabsze, matowe, szorstkie. Aczkolwiek chłód zamyka łuski i sprawia że  włosy są bardziej gładsze i lśniące.

WCIERAJ ODŻYWKĘ...

... oraz jedwab w końcówki włosów. Nakładając go na końce nie obciążasz włosów. Dzięki niemu włosy są zabezpieczone, a te najstarsze i najbardziej zniszczone fragmenty regenerują się.

RAZ W TYGODNIU:

Zastosuj maseczkę, jeżeli Twoje włosy są cienkie. Zapewne po nałożeniu maseczki włosy oklapną i wcale nie będą wyglądały ładnie, dlatego w tym przypadku maseczkę stosuje się jak jedwab na same końcówki.
Pozdrawiam Was cieplutko dziewczynki;***

 

8 komentarzy:

 1. Niestety z ostatnim punktem zgodzić się nie mogę. Maska nałożona od ucha w dół (oraz prawidłowo dobrana do typu wlosa) nie ma prawa ich obciążyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pierwszym punktem zgodzę się połowicznie - szampon ma myć, nie odżywiać. Do odżywiania włosów mamy odżywki i maski, a szampon z dużą ilością oblepiaczy może im tylko zaszkodzić.

   Usuń
 2. Super rady nie wiedziałam o tej gorącej wodzie :)

  http://martusiadlawszystkich.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z z maskami radzę sobie tak,... nakładam maskę 2 razy w tygodniu wieczorem. Spłukuję ją i rano myję głowę. Nie mam problemu z obciążonymi włosami i wiem że włosy są dobrze odżywione :)

  lovesomespace.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. masz bardzo ładne włosy :) przydatne porady

  OdpowiedzUsuń
 5. Długie włosy są piękne, ale wymagają sporo czasu i uwagi...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger