07:08

4,5- latek RYSUJE, WYCINA, NAKLEJA - Wydawnictwo AksjomatNa trening i zabawy manualne nigdy nie jest za wcześnie zwłaszcza kiedy dziecko się do nich rwie. Warto to wykorzystać a te które się nie rwą zachęcić. Jak zachęcić, najlepiej jakoś ciekawie. Tak aby pisanie nie było pisaniem dla pisania, kolorowanie kolorowaniem dla kolorowania a wycinanie wycinaniem dla samego cięcia. Moje dzieciaczki zachęcać do niczego nie trzeba, bardzo lubią zabawy w wycinanie, ciachanie, przyklejanie, kolorowanie, dzięki czemu ulepsza swojej umiejętności z każdym dniem, my jako rodzice sumiennie chwalimy swoje dzieci, bijemy im owację na stojąco i krzyczymy brawoo, a to daje im satysfakcje i sprawia, że czują się jeszcze pewniej i ciągnie ich do tego. 

Przechodząc do tematu, chciałabym Wam dziś przedstawić jako pierwsze książeczki, które idealnie ćwiczą małą motorykę u dzieci, pochodzące  od Wydawnictwa Aksjomat.Książeczki mają pięknie ubarwione grafiki, są cudownie kolorowe i oczywiście wielozadaniowe. W każdym zadaniu maluch nie tylko wycina i przykleja elementy,które musi dopasować w odpowiednie miejsca, ale również koloruję i poprawia po śladach. Istna bajka w każdym zadaniu tyle ćwiczeń dla małej rączki, dzięki temu iż książeczka wprowadza dziecko w świat, który go otacza, staję się bardzo ciekawa i nie nudzi małego artysty :)
Książeczki posiadają 40 stron. Twarda okładka upraszcza dziecku kolorowanie, i z tego co zauważyłam są stabilniejsze, nie uciekają, nie przesuwają się :)
Cała seria książeczek dostępna jest dla dzieci w wieku 2,3,4,5 latków, tak więc każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Cena książeczki to jedyne 10 zł, myślę że za tak wielozadaniową książeczkę cena nie jest wygórowana.
Moje maluchy świetnie radzą sobie same z wykonywaniem zadań w tej książeczce, oczywiście tylko mamusia musi przeczytać polecenie :)


Podsumowując:
Książeczki ,,2,3,4,5 latek rysuję, wycina, nakleja" to skarbnica wiedzy dla szerokiej grupy wiekowej.  Idealnie rozwija zdolności manualne u dzieciaczków. Dobra rzecz na nudę w niepogodny dzień, bądź na czas choroby, zajmę Twoje dziecko na dłuższy czas.
Polecamy :)
8 komentarzy:

 1. Super książeczki
  Moje dzieci uwielbiają takie zadania

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książeczki
  Moje dzieci uwielbiają takie zadania

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie kreatywne zajęcia dla maluchów są najlepsze 😇🌞

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest wycinanie, naklejane,kolorowo...radośnie...jednym słowem znakomita zabawa i nauka w jednym 🙂🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawie spędzany czas :)
  książeczki świetnie rozwijają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na maksa mi się podoba Twój blog. Powodzenia życzę i zapraszam przy okazji do mnie https://my-own-philosophyy.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 7. Mojemu synkowi na pewno by się spodobała ta propozycja wydawnicza. Ćwiczenie wycinania jest bardzo istotne dla dzieciaków :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój synek uwielbia uczyć się literek. W sklepie z zabawkami dla dzieci jest mnóstwo klocków z literkami, wyklejanek, czy grających pluszaków.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger