09:58

„Nie śmiej się Junior” - rewelacyjna gra od wydawnictwa AlexanderKiedy zauważyłam na opakowaniu „Nie śmiej się” maleńkie, gdzieś na boczku doczepione skromne „nie” to już miałam  pewność, że tytuł jest przewrotny i właśnie podczas zabawy będziemy pękać ze śmiechu. Produkt promowany jest pytaniem, czy damy radę utrzymać powagę? Momentami było ciężko…


Nie Śmiej Się to rodzinna, towarzyska gra planszowa, w której co chwila wybuchają salwy śmiechu. Celem gry jest zademonstrowanie wylosowanego hasła tak, aby rozśmieszyć przeciwników. Zadanie wydaje się proste, na pozór w praktyce momentami bywało ciężko, rozbawić wszystkich w dzisiejszym ponurym świecie…

,,Gra dostosowana jest również dla dzieci nie posiadających jeszcze umiejętności czytania. Jedno z haseł na karcie przedstawione jest w formie graficznej tak, żeby dzieci wiedziały co mają przedstawiać na podstawie ilustracji."

Gra przeznaczona jest dla 3 do 8 graczy w wieku powyżej 3 lat.

W pudełku z grą znajdziemy :
1. Plansza do gry - 1 sztuka
2. Kolorowa kostka - 1 sztuka
3. Karty haseł - 110 sztuk
4. Pionki - 8 sztuk
5. Klepsydra - 1 sztuka
6. Tarcza losująca ze wskazówką - 1 sztuka
7. Nos klauna - 1 sztuka
8. Instrukcja

Przygotowanie do gry :
1. Należy rozłożyć planszę na stabilnej, płaskiej powierzchni. Gracze siadają dookoła niej.
2. Potasowane kart z hasłami kładziemy w wyznaczonym miejscu na planszy, tak aby nie było widać zamieszczonych na nich haseł.
3. Pionki rozdzielamy pomiędzy graczami, następnie ustawiamy je na polu START. Obok kładziemy pozostałe elementy potrzebne do gry czyli : tarczę losującą, kostkę do gry, nos klauna oraz klepsydrę - tak by były łatwo dostępne dla każdego z graczy.
4. Do gry stworzona została także aplikacja na smartfony, jeśli chcemy z niej skorzystać to musimy pobrać ją z Google Play, Windows Store albo App Store, korzystając z kodów QR umieszczonych w instrukcji i na opakowaniu. Możemy je także ściągnąć wpisując w wyszukiwarkach tych platform nazwę gry "Nie Śmiej Się". Następnie telefon z włączoną aplikacją kładziemy obok planszy, by leżał w zasięgu ręki każdego z zawodników. W tym wariancie gry nie korzystamy z planszy losującej i klepsydry.

Instrukcja gry - KLIK
Myślę, że gra sprawdzi się świetnie przy większych spotkaniach rodzinnych jakimi są święta. “Nie Śmiej Się” pobudza naszą wyobraźnię, wymaga od nas kreatywności oraz ruchu 🙂 Śmiech to samo zdrowie, a w tej grze chodzi o dobrą zabawę. Gra pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, działa antystresowo, odprężająco 🙂 To takie kalambury, tylko trochę inaczej. “Nie Śmiej Się” firmy Alexander jest wprost idealna dla całej rodziny z małą podpowiedzią nawet maluchy mogą w nią grać. My zdecydowanie polecamy!2 komentarze:

  1. Uwielbiamy kreatywne gry,A ta brzmi fantastyczna 😍😍😍

    OdpowiedzUsuń
  2. Mój synek uwielbia gry od Alexander. My mamy takie pieczątki i jeszcze nigdy mu sie nie znudziły :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger