03:20

Pustynny świat - Tom Huddleston

 


Ochrona środowiska w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna i konieczna. Czy chcemy mieszkać na brudnej Ziemi, gdzie nie ma roślin i zwierząt, a oddychać można tylko przez maski?


Musimy przeciwdziałać zaśmiecaniu naszej planety, wiem, że nie jest to łatwe, ale warto spróbować, bo przyszłość ludzkości zależy w głównej mierze od Nas! Ciągły wzrost temperatury na Ziemi jest spowodowany efektem cieplarnianym. Przez to lodowce na biegunach topnieją i podnosi się poziom mórz i oceanów. Później może to powodować zatopienia dużych obszarów, na których mieszkają ludzie i zwierzęta. Kwaśne deszcze także są spowodowane zanieczyszczoną Ziemią. Deszcze te niszczą pola uprawne, lasy, zanieczyszczają zbiorniki z wodą pitną. Poprzez zanieczyszczenia i szkodliwe gazy narusza się struktura ozonowa, która chroni naszą planetę przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. Już od jakiegoś czasu w strefie ozonowej powstają dziury, przez które przechodzi nadmiar promieniowania i powoduje to choroby skóry.
Jeśli nie zaczniemy dbać o ochronę środowiska, ?podpiszemy wyrok śmierci? na Ziemie i tym samym na ludzkość.

W związku z powyższym tematem pragnę Wam dziś Kochani przedstawić książkę  pt.,,Pustynny świat"  autorstwa Toma Huddlestona.

Kara Jordan to szesnastoletnia dziewczynka a Joe – jedenastoletni chłopiec. Ich marzeniem jest uciec z chaotycznych, pływających slumsów zwanych Wrakowiskiem do krainy drzew, gór, pokoju i ciszy. Codzienny widok brudnej wody i wystających z niej londyńskich budynków, betonowych wieżowców i kościelnych iglic ich przeraża. Chłopiec posiada odpowiednie licencje i może wyławiać na zamówienie cenne przedmioty z zatopionych galerii. Za odłożone pieniądze bohaterowie chcą dostać się do Kanady.
Pewnego dnia zauważają, że ktoś chce wykraść Corteza – Wodniaka. Osobę, która czeka w więzieniu na sprawę, a która jest winna śmierci wielu tysięcy osób. Dostają się na statek zwany Neptunem, który jest pływającym miastem, domem dla wielu tysięcy Wodniaków. Podczas sztormu na statek napadają piraci. Kara, Joe i Nate wypadają za burtę. Dzięki specjalnym kamizelkom ratunkowym dryfują. Trafiają do „Magicznego Królestwa”. Z opresji ratuje ich Ryś. Odkrywają, że pod pokładem kutra, którym płyną, ukryta jest związana dziewczyna. Ryś okazuje się łowczynią nagród i członkinią Dzikich Kotów. Zabiera trójkę bohaterów do Piątki, którzy na wiecu wypowiadają wojnę Wodniakom. Nate jest przerażony, bo nie wie jak ostrzec swoich rodaków przed złowrogą armią przemierzającą pustynie dawnej Ameryki Północnej.
Bohaterowie mają przed sobą misję, od której powodzenia może zależeć los ludzkości.
Czy zdołają zapobiec wojnie?
Jeśli chodzi o język jakim książka jest napisana to mogę tylko napisać iż jest przyjemny. Może trochę opisy są zbyt powierzchowne, ale rozumiem taki zabieg. Jednakże mimo tej powierzchowności jestem w stanie wyobrazić sobie ten świat i poszczególne jego elementy.
Serdecznie Polecam!

2 komentarze:

Copyright © 2016 Koncepcja Okiem Mamy i Dzieci , Blogger